×
wózek inwalidzki

Akumulatory żelowe do wózków inwalidzkich – czym się charakteryzują?

Akumulatory żelowe dla wózków inwalidzkich składają się z akumulatorów z rodzaju kwasowo-ołowiowych. Ich cechą wyróżniającą jest to, że składają się one z żelowego elektrolitu. Ta część powstaje pod wpływem połączenia się kwasu siarkowego z krzemionką. Takie akumulatory cieszą się coraz większą popularnością. Jak wybrać ten najlepszy?

Akumulatory żelowe do wózków inwalidzkich – zalety

Akumulatory żelowe dla wózków inwalidzkich zawierają elektrolit, który został stworzony z połączenia kwasu siarkowego z krzemionką. Dzięki temu ma on charakterystyczną konsystencję, która sprawia, że akumulator może pracować w różnych pozycjach. Dzięki temu pracować będzie on prawidłowo nawet w pozycji obróconej o 180 stopni. A to z kolei sprawia, że nie istnieje ryzyko wyciągu żelowego elektrolitu. Dzięki temu używanie akumulatora żelowego jest bezpieczne. Warto przy tym jednak pamiętać, że producenci nie zalecają montowania akumulatora żelowego w pozycji do góry nogami, jeśli nie ma takiej konieczności. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do założenia go pozycji na boku. Jest to nawet wskazane, ponieważ zwiększa zakres zastosowania akumulatora. Akumulatory żelowe dla wózków inwalidzkich posiadają również jednokierunkowe zawory, które regulują wewnętrzne ciśnienie. To sprawia, że nie pozwalają one na zwiększenie się ciśnienia gazów. A trzeba również pamiętać, że takie zawory zmniejszają utratę elektrolitu, w czasie pracy akumulatora. Warto  wiedzieć, że akumulatory żelowe mają jeszcze jedną zaletę – mianowicie nie wymagają one regularnego uzupełniania wody, jak jest to konieczne w przypadku standardowych akumulatorów.

Akumulatory żelowe dla wózków inwalidzkich – podsumowanie

Akumulatory żelowe dla wózków inwalidzkich mogą być łączone szeregowo, dzięki czemu możemy w prosty sposób uzyskać większe napięcie. Możemy również zwiększyć pojemność akumulatorów żelowych łącząc je ze sobą równolegle. Jest więc wiele zalet, jakie mają akumulatory żelowe dla wózków inwalidzkich.

5 thoughts on “Akumulatory żelowe do wózków inwalidzkich – czym się charakteryzują?

  1. Great beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for a blog website? The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.