×
jak obliczyć bmi u dzieci

Jak obliczyć BMI u dzieci i BMR żeby schudnąć – sprawdź z BeDiet Catering

Masz dziecko, które ma trudności z prawidłowym odżywianiem? Upewnij się, że jego masa ciała faktycznie wykracza poza normę poprzez obliczenie wskaźników BMI i BMR. Pomoże Ci to podjąć odpowiednie kroki związane z zadbaniem o jego zdrowie i wyszczuplenie sylwetki. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się na ten temat więcej! 

Kalkulator BMI dzieci – podstawowe informacje

Obliczenie BMI to najszybszy i najprostszy sposób na ustalenie, czy dana osoba mieści się w normach wskazujących prawidłową masę ciała. Kalkulator BMI dzieci uwzględnia wyłącznie dwa czynniki, którymi są waga oraz wzrost. Wynik jest przeliczany na podstawie proporcji pomiędzy nimi. 

Kalkulator BMI dzieci wykorzystuje te same zasady obliczeń co odpowiednik dla dorosłych. Jedyna różnica polega na interpretacji jego wyników. Te wyświetlają się według skali odpowiedniej dla w pełni rozwiniętych osób, dlatego należy je skorygować zgodnie z wiekiem dziecka. 

Chociaż kalkulator BMI dzieci jest bardzo przydatnym narzędziem, to należy pamiętać, że podaje on jedynie bardzo ogólne wyniki. Wszystko przez wzgląd na to, że bierze pod uwagę bardzo małą liczbę czynników. Z tego powodu otrzymane rezultaty powinny być traktowane jedynie jako wskazówki i należy wspomóc je dodatkowymi wyliczeniami, przede wszystkim sprawdzeniem zapotrzebowania kalorycznego. 

Niezawodny kalkulator kalorii, żeby schudnąć 

Jeżeli Twoje dziecko zmaga się nadwagą lub otyłością, koniecznie podejmij kroki, które pomogą mu uporać się z tym problemem. Najważniejsze jest zaplanowanie zbilansowanej diety, która pozwoli mu na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale jednocześnie zadba o wszystkie potrzeby jego organizmu.

Warto postawić na odpowiedni kalkulator kalorii żeby schudnąć. Tego rodzaju narzędzie jest odpowiednie do obliczania zapotrzebowania kalorycznego BMR dla osób w każdym wieku. Uwzględnia nie tylko wagę oraz wzrost, ale także wiek, płeć oraz częstotliwość i intensywność aktywności fizycznej. 

Kalkulator kalorii, żeby schudnąć, pozwoli Ci na dokładne obliczenie zapotrzebowania energetycznego Twojego dziecka, co pozwoli na przemyślany wybór diety odchudzającej, która równocześnie nie będzie pozostawiać po sobie poczucia głodu. 

Jak zaplanować odchudzanie? Sprawdź catering dietetyczny 

Rozpoznanie problemu nadwagi lub otyłości oraz poznanie wskaźników BMI i BMR to tylko połowa drogi do sukcesu. Następnym krokiem jest skomponowanie diety, która nie tylko pozwoli na chudnięcie, ale będzie też zbilansowana i zdrowa. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, które wciąż się rozwijają.

Dieta Chodakowskiej jest świetnym rozwiązaniem, również w przypadku najmłodszych! Warto zdecydować się w tym przypadku na catering pudełkowy o mniejszej liczbie kalorii. W ten sposób nie będziesz martwić się o samodzielne przyrządzanie posiłków i zamiast tego postawisz na w pełni sprawdzone, zdrowe i pyszne jedzenie. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie sprawdź BeDiet Catering. Znajdziesz tam nie tylko ofertę na catering dietetyczny, ale również przydatne informacje i porady na temat zdrowego odżywiania!

One thought on “Jak obliczyć BMI u dzieci i BMR żeby schudnąć – sprawdź z BeDiet Catering

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.