×
Jak ubiera się lekarz w pracy?

Jak ubiera się lekarz w pracy?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiedni ubiór w pracy. To właśnie dzięki niemu w czasie naszej dniówki czujemy się w pełni komfortowo. W szczególności wyróżnić można kilka zawodów, dla których odpowiednie odzienie jest bardzo istotne. Jest to między innymi lekarz, który powinien wyglądać schludnie, jednak musi także czuć się w swoim ubiorze w pełni komfortowo. Zatem jaką odzież warto wybrać? Jak ubiera się lekarz w pracy?

Odzież medyczna jest bardzo ważna

Lekarz w pracy przede wszystkim musi wyglądać schludnie. Jednak jego odzież musi także stanowić ubranie ochronne, jak również nie może być podatne na przenoszenie bakterii oraz wirusów. Wielu lekarzy ma standardowy biały kitel. Są to z reguły specjaliści, przyjmujący pacjentów w gabinetach.

Nieco inne odzienie będzie miał lekarz w pracy, który przykładowo zajmuje się leczeniem małych pacjentów na sali operacyjnej. W takiej sytuacji obowiązują spodnie oraz bluzka, jak również czepek i maseczka w odcieniu bladej zieleni. Często lekarze mają także białe zestawy, jednak niestety na białym kolorze krew jest bardzo widoczna i stopniowo się od tego odchodzi.

Z kolei lekarze pracujący na co dzień w szpitalach, muszą oprócz kitla nosić również cały zestaw taki jak spodnie lub spódnica biała, a także odpowiednia bluzka. W przypadku pracy z małymi dziećmi często takie zestawy mają atrakcyjne, kolorowe wstawki, aby dzieci nie bały się takich specjalistów.

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo wiele różnorodnych modeli odzieży medycznej. Są to bardzo poszukiwane produkty, ponieważ zawód lekarza wciąż jest niezbędny i nawet wizyty kontrolne, pomimo nowoczesnych technologii często nie odbywają się przez internet, a tylko i wyłącznie podczas osobistych wizyt w placówce. Dzięki tak dużej różnorodności lekarz może dowolnie wybierać swoje odzienie. Jednak musi ono wpasować się w pewne standardy. Choć często w szczególności w przypadku pediatrów oraz pozostałych specjalistów leczących dzieci, można nieco opuścić zasady i przyjmować małych pacjentów przykładowo w kolorowej bluzie i czepku lub maseczce

80 thoughts on “Jak ubiera się lekarz w pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.