×
Materac, który zadba o Twój kręgosłup

Materac, który zadba o Twój kręgosłup

Odczuwasz ból w plecach, masz problemy z kręgosłupem? W tym artykule dowiesz się jaki materac wybrać i dlaczego, aby poprawić stan swojego zdrowia oraz jakość snu.

Odpowiednia twardość

Przy wyborze odpowiedniego materaca zwróć uwagę aby jego twardość odpowiadała twoim potrzebom. Materac nie powinien być zbyt twardy. W przeciwnym wypadku będzie zaburzał krążenie krwi a to sprawi, że nawet po długim czasie spędzonym w łóżku nasze mięśnie będą spięte a to przyczynia się do bólu. Nie należy kupować także zbyt miękkiego materaca. Odpowiednia twardość to taka przy której linia naszego korpusu usytuowana jest w linii prostej. Pozytywnie wpływa to na nasze ciało i pozwala odpocząć naszym mięśniom.

Rozmiar ma znaczenie

Aby wyspać się w zdrowej pozycji należy zadbać o to by korzystać z odpowiedniego rozmiaru materaca. Najlepiej aby jego szerokość nie była mniejsza niż 70 cm. To znaczy, że odpowiedni materac dla dwóch osób powinien mieć 140 cm szerokości albo więcej. Wysokość materaca powinna być o około 20 cm większa od Twojego wzrostu. To znaczy, że jeśli masz 170 cm wzrostu, to materac na którym śpisz powinien wynosić minimalnie 190 cm.

Materac rehabilitacyjny

Polecane są każdemu, kto odczuwa ból w okolicach kręgosłupa i pleców. W tym rodzaju materaca występuje elastyczność punktowa – i tym różni się on od standardowych materaców. Elastyczność punktowa to system, który zapewnia naturalną pozycję naszym plecom i kręgosłupowi, niezależnie czy śpimy na boku, brzuchu czy plecach. Można stwierdzić, że materac za każdym razem kiedy na nim leżymy, dostosowuje się do naszej sylwetki. Materac rehabilitacyjny znajdziemy również pod nazwą materac ortopedyczny.

Materac przeciwodleżynowy

Jest to rodzaj specjalistycznego materaca, przeznaczony jest dla osób, które z różnych przyczyn spędzają czas wyłącznie w pozycji leżącej. Zapobiega on odleżynom, jakie powstają poprzez ucisk tkanki mięśniowej do kości. Dzięki materacowi przeciwodleżynowemu, taka przypadłość zostaje zniwelowana. Działa on poprzez rozkład nacisku ciała na większą powierzchnię lub w przypadku materacy zmiennociśnieniowych, przez cykliczną zmianę punktów na których podpiera się pacjent.

Podsumowując, materace są bardzo ważnym elementem w walce z bólem pleców. Należy także pamiętać aby udać się o radę do specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.