×
Mleko i jego negatywny wpływ na człowieka

Mleko i jego negatywny wpływ na człowieka

Człowiek jest organizmem ewoluującym i zmieniającym się na przestrzeni czasu. Nasze ciało od momentu narodzin do śmierci nieustannie ulega przemianom.

Niemowlak minimum do pierwszego roku życia powinien spożywać przede wszystkim mleko matki, ponieważ są w nim zawarte wszystkie niezbędne substancje do prawidłowego rozwoju dziecka.

Wiele osób dorosłych decyduje się na kontynuowanie przyjmowanie produktów pochodzenia zwierzęcego i podawanie ich swoim dzieciom, między innymi mleka. Okazuje się, że nie jest to dobry wybór, ponieważ np. mleko krowie jest przeznaczone dla cieląt, a nie dla ludzi. Składniki w nim zawarte mają wspierać rozwój tkanki mięśniowej cielaka, nie wpływają natomiast korzystnie na prace mózgu. Może o tym świadczyć trzykrotnie większa zawartość białka niż w mleku ludziki, która buduj szybki rozwój mięśni zwierząt.

Kolejnym argumentem jest niska zawartość węglowodanów w mleku krowim, które odpowiadają za wspomaganie pracy mózgu i stymulują go do prawidłowej pracy.

Życie oraz zdrowie dziecka zależy od rodziców i tego w jaki sposób go wychowają. Należy pamiętać, że odpowiednia dieta jest kluczowa w prawidłowym rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.