×
chirurdzy serial

Najlepsze seriale z medycyną w tle

Dobry serial będzie dostarczał widzowi dużo różnych emocji: chwytał za serce, bawił, wzruszał i zmuszał do refleksji. Historia seriali pokazuje, że nic tak nie trafia do widzów, jak perypetie pracy w szpitalu – trudne przypadki medyczne, heroiczni lekarze, szczęśliwe powroty do zdrowia. Na tej fali powstało wiele „medycznych” seriali. Kilka z nich odniosło wybitny sukces i jest szczególnie warta polecenia.

„CHIRURDZY”

Serial pokazujący pracę grupy młodych lekarzy chirurgów w jednym ze szpitali w amerykańskim mieście Seattle. Poruszane są tu zarówno wątki zawodowe – skomplikowane przypadki pacjentów, trudne i wymagające operacje oraz rywalizacja między lekarzami, a także sceny z życia prywatnego, gdy ubrania medyczne zostają w szpitalu, a bohaterowie przyodziewają rolę zwykłych ludzi: rodziców, małżonków czy przyjaciół. Ukazane zostają zwykłe, codzienne sprawy i problemy ludzi, którzy jeszcze przed chwilą ratowali ludzkie życia. Serial bawi i wzrusza, a jego wielka popularność na całym świecie świadczy sama za siebie.

„DOKTOR HOUSE”

Wyjątkowa postać cynicznego, ekscentrycznego doktora House’a stała się już kultowa. Genialny doktor o trudnym, niepokornym charakterze zdobył serca milionów widzów, mimo tego, że w serialu nie jest lubiany w swym środowisku – głównie przez brutalną szczerość, zgryźliwość i lekceważący stosunek do panujących zasad (w szpitalu nigdy nie towarzyszy mu specjalistyczna odzież medyczna). Jednak czym jest nieprzyjemna osobowość w obliczu wyjątkowej intuicji, wielkiej inteligencji i jednemu na milion talentowi lekarskiemu. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów seriali z medycyną w tle.

„OSTRY DYŻUR”

Jeden z pierwszych medycznych seriali, regularnie pojawiających się na ekranach telewizorów. Ciesząca się ogromnym sukcesem produkcja z lat dziewięćdziesiątych ukazuje trudną pracę na oddziale ratunkowym i życie prywatne lekarzy z Chicago. Każdy odcinek to kilka nowych przypadków rannych i chorych pojawiających się na tytułowym „Ostrym dyżurze”. Serial szczególnie docenią fanki George’a Clooney’a, który wciela się w rolę świetnego pediatry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.