×
Zdrowie - to takie proste słowo

Zdrowie – to takie proste słowo…

W dzisiejszym artykule postaram się poruszyć temat zdrowia. Zdecydowałam się na opisanie tego zagadnienia, ponieważ wiele osób nieustannie mówi o zdrowiu i o nie zabiega. Niestety nie zawsze działania w kierunku lepszego stanu zdrowia są przemyślane i właściwie podejmowane.

Jak być zdrowym?


To jedno z najtrudniejszych pytań, jakie pojawia się w mediach oraz gabinetach lekarskich. Na zdrowie wpływa wiele czynników i każda osoba inaczej odbiera ich działanie. Są pewne zasady, których przestrzeganie zawsze pozytywnie wpływa na ludzki organizm i skutkuje dłuższą długością życia oraz mniejszym prawdopodobieństwem zapadnięcia na różne choroby. Wiele młodych osób nie ma pojęcia jak dbać o siebie, a kiedy pojawiają się pierwsze problemy ze zdrowiem podejmują chaotyczne działania, które nie są efektywne.


W zdrowym ciele zdrowy duch!


Aktywność fizyczna pomaga w zachowaniu dobrej kondycji mięśni, poprawia krążenie krwi, stymuluje wydzielanie hormonów szczęścia, polepsza pracę mózgu i jest idealnym sposobem na odstresowanie się. Uprawianie sportu ma bardzo pozytywny wpływ na ciało człowieka, a osoby które są zdrowe mają lepsze samopoczucie i czują się o wiele lepiej.


Jaki sport uprawiać?


Niestety nie ma reguły, która aktywność fizyczna przynosi większe korzyści. Podstawowym wyznacznikiem, który powinien decydować o uprawianej dyscyplinie sportu jest przyjemność wynikająca z praktykowania jej. Sport uprawiany w ramach poprawy stanu zdrowia powinien być rozrywką, a nie powinnością.


Jak jeść?


Produkty spożywcze mają kluczowy wpływ na zdrowie człowieka, ponieważ za ich pośrednictwem do organizmu dostarcza się wszelkie substancji odżywczych. Ludzie, którzy nie dbają o równowagę minerałów i witamin oraz nie dostarczają wystarczającej ilości kalorii za pośrednictwem żywności doprowadzają do wypłukiwania z organizmu składników mineralnych. Znaczne niedobory powodują uszkodzenia kości, skurcze mięśni oraz obniżenie odporności organizmu. Sposobem pozwalającym uniknąć sutków związanych z wypłukiwaniem substancji odżywczych z organizmu jest zbilansowana dieta. Regularne przyjmowanie posiłków wieloskładnikowych to gwarancja dobrego samopoczucia i stanu zdrowia.


Dbaj o serce


Organem, który pełni jedna z najważniejszych ról jest serce. Mięsień sercowy jest tak zwaną pompą, która odpowiada za krążenie krwi i tym samym napędza transport substancji odżywczych w organizmie. Warto dbać o serce, które pełni tak ważną rolę.


Jak dbać o serce?


Mięsień sercowy wymaga przede wszystkim diety bogatej w Omega 3 oraz aktywności fizycznej Ponadto kardiolodzy odradzają nadużywania tytoniu, alkoholu i substancji pobudzających, które obciążają serce. Dbanie o mięsień sercowy powinno być konsekwentnie praktykowane każdego dnia poprzez:
Dietę,
Sport,
Uzupełnianie magnezu,
Regularne wizyty u kardiochirurga w przypadku problemów z sercem,
Rozstanie się z używkami.


Osoby, które zdecydują się na zmianę trybu życia mogą liczyć na znaczną poprawę ogólnego funkcjonowania organizmu oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia zawałów serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.